A héten prezentációt tartottam a JUM-on.
Az utóbbi másfél évben egy saját startupot építünk. A startupunk neve Be-novative, és célja, hogy globálisan lehetővé tegye a közösségi kreatív fejlesztést úgy, hogy közben egymást inspiráljuk és segítjük. (A fejlesztést tágabb értelemben gondoljuk, nem csupán a szoftverfejlesztésre összpontosítunk.)
A beharangozott prezentáció leírása:
Case study: be-novative, egy közösségi brainstorming platform technológiai stackje
Avagy hogyan alkalmazza egy start-up a legújabb szilícium völgyi trendeket egy magyar innovációban
A Java a közfelfogásban a nagyvállalati alkalmazások platformja, mégis vannak olyan nagy cégek (Amazon, Google, Yammer), akik ezt használják olyan piaci szolgáltatások megvalósítására, amelyek tömegek kiszolgálását végzik. Ugyan az elmúlt években a Java, mint nyelv fejlődése megtorpant, magának az ökoszisztémának a virágzása az Open Source közösségekben a mai napig zajlik.
Milyen szempontok alapján választotta a Be-novative a Java-t egy tömegeket kiszolgáló rendszer felépítéséhez? Hogyan lehet megbízható rendszert építeni pehelysúlyú Java alapú technológiákkal?
Kulcsszavak: Agile, Clean Code, Continuous Delivery, google-gson, Git, Google Guava, Google Guice, Hamcrest, IntelliJ IDEA, Jetty, Joda Time, Jsoup, Lean, Maven, Mockito, MongoDB, NoSQL, Servlet, Socket.io, Thumbnailator
Feltöltöttem a prezentációt, az előadás pedig megtekinthető a Youtube-on (köszönet Auth Gábornak a felvételért, a szervezőknek a jó hangulatú rendezényért és a Training360-nak a hely biztosításáért).
A JUM oldalán a további előadások is megtekinthetőek (Tamás Viktor: Devoxx 2012 élménybeszámoló, Ujhelyi Zoltán: Eclipse plug-in fejlesztés: lehetőségek és tapasztalatok).
A Facebookon elérhető a fejlesztői közösségünk, ahol követhetitek, milyen technológiákkal/módszerekkel kísérletezünk, mik kerülnek a látókörünkbe.